Psychológia organizácií – chápanie organizácií pomocou transakčnej analýzy

Lektorka Dr. Sandra Wilson TSTA – O

Transakčná analýza (TA) poskytuje sadu užitočných šošoviek, cez ktoré môžeme pozorovať organizácie, jednotlivcov a skupiny. Teória a modely TA prinášajú hlbšie poznanie, ako nevedomá myseľ jednotlivcov v nejakom systéme ovplyvňuje zdravie a fungovanie systému. Využite transakčnej analýzy pri analýze organizácií nám dovoľuje získať niečo hmatateľné z inak subjektívneho a nehmatateľného prežívania.

Krása transakčnej analýzy je v tom, že okrem toho, že nám pomáha chápať seba a svet, poskytuje nám aj nepredpojaté sprevádzanie k tomu, čo môže existovať. Je to psychológia, pomocou ktorej sa môžeme poučiť z minulosti, integrovať to do prítomnosti a rozvíjať sa do lepšej budúcnosti.

Pripojte sa k našim úvodným sedeniam, aby ste sa dozvedeli, ako použiť TA na lepšie chápanie organizácií a jednotlivcov v nich. Webináre budú prebiehať na online platforme ZOOM.

Webináre bude viesť lektorka, škótska transakčná analytyčka Dr Sandra Wilson MCC, TSTA – O.

Sandra Wilson pracuje viac ako 20 rokov ako koučka na národnej a medzinárodnej úrovni s rôznymi skupinami klientov. Je tréningovou a supervidujúcou transakčnou analytičkou pre oblasť organizácií a špecializuje sa na systematické zavádzanie koučingu do organizácií. Je certifikovanou koučkou na majstrovskej úrovni podľa ICF certifikácie, supervízorka koučovania akreditovaná Asociáciou supervízorov koučovania (Association of Coaching Supervisors), mentorka ICF programov koučovania a má profesionálny doktorát, v ktorom skúmala vplyv nevedomia kouča na proces koučovania. Momentálne vedie tím trénerov, koučov, mentorov a supervízorov v spoločnosti The International Centre for Business Coaching. Už niekoľko rokov spolupracuje s Coachingplus. Na Slovensku realizovala akreditované výcviky Diploma in Business Coaching, Diploma in Coaching Supervision (výcvik v supervízii koučovania) a dlhodobý tréningový program v tímovom koučovaní Diploma in Team Coaching.

Viac o lektorke.

Modul 1

Nevedomý život organizácií

16. jún 2021 / 10:00 - 12:00

Na tomto sedení sa pomocou transakčno-analytického pojmu scenár pozrieme na kultúru organizácií. Pozrieme sa na kolektívne nevedomie organizácie a prečo úspešné systémy robia bláznivé veci.

Modul 2

Neužitočné vzorce správania v organizáciách

14. júl 2020 / 10:00 - 12:00

Na tomto sedení sa pomocou transakčno-analytického pojmu hry pozrieme na to, ako jednotlivci vťahujú a nechávajú sa vtiahnuť do neužitočných vzorcov správania. Ukážeme si, čo sa s tým dá robiť a aké môže byť jednoduché niečo zmeniť.

Modul 3

Devalvovanie a pasivita v organizáciách

7. september 2021 / 10:00 - 12:00

Toto sedenie uvedie účastníkov do TA teórie devalvovania, pasívneho správania a symbiózy. Na tomto sedení sa pozrieme na možné príčiny toho, že usilovná práca v organizáciách sa nemusí vždy vyplatiť a čo sa s tým dá robiť.

Cena

  • Cena jedného dvojhodinového webinára je 80 eur.

Ak sa chcete prihlásiť, napíšte email na mihalkova@coachingplus.org, aby sme vám poslali bližšie informácie ohľadom platby a pripojenia na Zoom.

Kontakt

Zuzana Mihálková
+421 911 324 040
mihalkova@coachingplus.org